ZÚTULNĚTE SI DOMOV KVĚTINOU

Je krásné, když vejdete do pokoje, kde na člověka dýchne květinová záplava. Jenže je problém, když je milujeme, ale uschne nám i kaktus.
Proto je lepší, abychom se naučily pěstovat nejprve ty, které jsou tzv.blbuodolné.
Mezi ně patří tchýnin jazyk. Svůj název si tato květina vysloužila svou odolností až nezničitelností. Snese dostatek světla, ale i stín. Zaléváme mírně, v zimě ještě omezíme.
jiřina zahradní
Pokud se o něj dobře staráme, v létě nás potěší svým květem na klasovitých stoncích.
Další naší pokojovou ozdobou může být zelenec. Květináč můžeme postavit na skříň, zavěsit na zeď, nebo postavit na parapet. Důležité je, že i úplného amatéra vbrzku potěší dlouhé listy a vzápětí krásné obloukovité hrozny bílých kvítků.
Mučenkamůže být další okrasou našeho příbytku. Před zasazením do květináče vytvoříme malou konstrukci z drátů, aby se mohla po ní pnout. Občas napomůžeme trčícímu šlahounu obmotáním. Opatrně, je křehký. Za naši péči nás odmění krásnými květy.
Pokud si ale tolik nevěříte, s chutí se vrhněte na pěstování vánočního kaktusu.
Daří se mu spíš v polostínu, úplně ideální je, pokud máte okna na sever. Lebedí si v teplotách mezi 15-17 stupni, ale kvést dokáže i při vyšších teplotách v místnosti. Pokud zapomínáte květiny pravidelně zalévat, tahle vám bude za zálivku jen jednou týdně vděčná.
Jestli jste milovnicí palem, i v tom vám můžu poradit. Palmy v bytě mají rády polostín. Substrát používáme s příměsí rašeliny a písku. Ještě přidáme na dno kamínky, které zabrání kořenům, aby stály ve vodě a hnily.
Fikus benjamin. Je velmi oblíbený. Daří se mu na světlém stanovišti, ale bez přímých slunečních paprsků. V bytě dorůstá maximálně 1,5 metru.
Je odolný vůči suchému vzduchu. Dáváme ho do zeminy pro pokojové rostliny.
Už jsme si vyzdobily pokoje, tak nám zbývá, aby se nám líbilo i na balkoně.
 Mně se osvědčily růže.
Několik let po sobě jsem si nakupovala kvetoucí minirůže různých barev, až jsem si vytvořila malou růžovou zahrádku za oknem. Aby zakrslá růže prospívala, musíme ji dát do květináče asi 35cm hlubokého. Je nutné, aby měl vlastní odtokový otvor, aby růže nestála v přemokřené půdě. Zeminu je lepší koupit už namíchanou speciálně pro tyto květiny.
Potřebují vzdušné a slunné místo a samozřejmě musíme se vyvarovat průvanu.
Odstraňujeme odkvetlé výhony a přihnojíme speciálním hnojivem pro růže. Uvidíte, jak nádherné budou další květy.
Jak na jaře zjistíte, že růže začíná rašit, zkraťte nadzemní část na tři až čtyři očka a přesaďte!
růžová sedmikráska
Jestliže toužíte po rozkvetlém balkoně i na podzim, můžete zakoupit malé už kvetoucí listopadky neboli chryzantémy. Kvetou od srpna do října. Potřebují zásaditou půdu a plné slunce.
Přezimovat musí tam, kde se teplota pohybuje kolem osmi stupňů celsia a je světlo.
Na jaře je přemístíme na světlé místo s teplotou asi patnáct stupňů a zvýšíme zálivku.
Jestli si o sobě myslíte, že nejste zdatné zahradnice, začněte tím nejjednodušším a uvidíte, že časem budete pěstovat i mnohem náročnější rostliny.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup