Je libo studenou bílou nebo západ slunce?


Konec starých časů
Klasickým žárovkám, na které jste byli po celá léta zvyklý, už zřejmě odzvonilo. Dnešní trh nabízí celou řadu LED žárovek různých značek a od mnoho výrobců, volit můžete z několika odstínů bílé – neutrální bílá, teplá denní bílá nebo studená bílá a světlo lze i regulovat pomocí ovladače. LEDžárovky jsou jak pro domácnost, tak i pro komerční účely. Nespornou výhodou je jejich dlouhá životnost, a to až třicet tisíc hodin, energetická třída A+, úsporný provoz, kdy lze ušetřit až 80% nákladů na elektrickou energii a světelný tok je 1 350 lumenů, plnohodnotně tak dokáže nahradit stowattovou klasickou žárovku. 
stropní svítidlo
Výhody LED žárovek
Žárovky LED E27 patří k těm levnějším, ceny se pohybují od 39,- Kč, ale můžete si pořídit i dražší za 1 000,- Kč, zakoupit lze i sety včetně ovladače a vypínačů, tady se cena pohybuje od 3 500,- Kč do 5 500,- Kč. Co se týká závitu, nejběžněji používaný je o průměru 27 milimetrů a je využívaný pro lampičky, lustry a jiné zdroje světla o napětí 230 V, tedy běžně používaná svítidla v našich domácnostech. LED žárovky E27 mají výkon od 4 W do 58 W, volit můžete mezi klasickými, bodovými nebo všesměrovými, vybírat můžete různé velikosti závitů. Mezi přední výrobně patří  Panasonic, Phillips, Polaroid, Technaxx.
strom v žárovce
Luxusnější světlo
Pokud si chcete dopřát trochu luxusu, je zde pro vás inteligentní osvětlení v moderním designu, které lze ovládat díky příslušné aplikaci z tabletu nebo smartphonu.  Taková aplikace umí světlo zesílit či ztlumit, zhasnout či rozsvítit v daný čas a měnit odstíny. Součástí systému je chytrý vypínač a bezdrátový stmívač. Základní balíček obsahuje kromě zmíněných součástí i dva kusy žárovek a jeho cena se pohybuje od 1 500,- Kč. Pokud si budete chtít v zimě dopřát trochu slunce, stačí naladit světlo podobné tomu slunečnímu, červený odstín bude zase napodobovat romantický západ slunce.