Muži v kuklách

Řeč není o mužích, kteří schovávají svou tvář, protože se chystají provést něco nezákonného. Tito muži jsou však také zakukleni, také se schovávají a uzavírají. Uzavírají se proto, aby nevyšly najevo jejich city a oni se nestali zranitelnými. Raději zůstávají v jakési ulitě, kde jsou před všemi hlubokými projevy svých emocí dostatečně chráněni. Takoví muži nejsou schopni dát ženě lásku, jakou si ona představuje ani s ní sdílet nic skutečně láskyplného.
muž s kapucou.jpg
Máme tu obrázek muže, který se nechce vázat, vztah jako kdyby pro něj znamenal pouze sex a řešení materiálních problémů.Zplodit dítě, proč ne, nikoliv se však vnitřně probudit a spojit s tím druhým. Jak dlouho vydrží takové manželství, takový partnerský vztah? Žena city přirozeně potřebuje, potřebuje splynout s druhým a jeho lásku plně pocítit.
 muž s plynovou maskou.jpg
Co dělat, aby vztah vydržel?
Když vztah není opravdový a chybí mu intimnost, protože muž je odtažitý a zdrženlivý v projevování lásky ke své partnerce, velmi snadno se po určité době rozpadne.Žena si vynucuje pozornost, začne s mužem bojovat, nastane napjatá atmosféra a mizí i to přátelství, které mezi nimi dosud bylo. Jelikož je zřejmé, že muž až po mnoha letech zjistí a pochopí, že dávat a přijímat lásku je to nejdůležitější, jakási první pomoc pro záchranu právě teď a nyní, leží na bedrech ženy.
přemýšlivý pár.jpg
Jak podpořit v muži potřebu lásky a pomoci mu ji projevovat, odstranit jeho zakuklení, pro to lze najít několik nejdůležitějších bodů:
·         vžít se do pocitů muže, který se zřejmě do příliš láskyplného prostředí nenarodil
·         muže ocenit a chválit
·         přestat s mužem bojovat o moc a příliš jej nekritizovat
·         udržovat přátelskou atmosféru
Síla žen bývá v těchto situacích neobyčejná, ale spolupráce jejich protějšků je samozřejmě vždy nezbytná. I muži musí projevit ochotu a spolupráci, být přístupni kompromisům a svoji partnerku respektovat.