EKO PŘEBALOVÁNÍ

V obchodech je k dostání obrovské množství věcí, které jsou vhodné k přebalování. Obrovské krabice plné dětských plínek, které jsou na jedno použití a hned se musí vyhodit. To znamená spousta odpadu především, ale také obrovský výdej peněz. Pokud se přikloníte k ekologickému přebalování, nejen že nebudete ničit přírodu, ale také na mateřské velice ušetříte.
malé novorozeně
UBROUSKY
Dětské vlhčené ubrousky jsou často napuštěné různými oleji a parfémy, které mohou způsobovat u dětí opruzeniny. Také se musí kupovat pořád nové a může to být velká finanční investice. Ekologickým řešením je perlan. Dá se koupit v lékárnách, drogeriích, nebo na internetu. Je využíván primárně ve zdravotnictví, je levný – cca. 1,5Kč/kus, má velkou savost a vydrží několik praní. Je také velmi pevný, nehrozí roztrhnutí. Aby nebyl perlan suchý a nějak jsme mohli napodobit ono napuštění, existují oleje pro děti. Například od firmy Saloos, která zároveň netestuje na zvířatech. Olej je vhodný míchat s vodou v poměru 1:10 a mít v rozpašovátku. Před použitím ho jednoduše našplícháte na perlan a máte hotovo.
čáp a miminko
PLENY
Místo jednorázových, mnohovrstvých plenek se dají použít klasické bílé čtvercové pleny, které používali již naše babičky. Stojí okolo 40Kč/kus a dají se prát pořád a pořád dokola. Bude Vám jich stačit okolo padesáti. Dají se různě skládat a překládat, existují i speciální držáky právě na to, aby se plena nerozbalila. Také existují svrchní kalhotky, které dáte na samotnou plenu a ona drží vše pohromadě. Dá se sehnat levně v bazarech nebo na internetu. Důležité, pokud používáte látkové pleny, jsou pytlíky na použité pleny a odpadkový koš. Pytlík by měl být pogumovaný, aby skrz něj nic neprosáklo. Do koše ideálně látkový pytel, který můžete hodit do pračky společně s plenami.
PRANÍ
Pokud nechcete používat parfemované prací prostředky, vystačíte si například s mýdlovými ořechy. Balení stojí pod dvě stě korun a na jedno praní Vám stačí 2-3 ořechy. Existují také přírodní a netestovaná prací mýdla, ovšem ta jsou o něco dražší. Můžete také zkusit DIY mýdlo, na internetu je spoustu návodů.
Možná se ekologické přebalování může občas zdát náročnější, ale za dobrý pocit to určitě stojí.