EKO PŘEBALOVÁNÍ

V obchodech je k dostání obrovské množství věcí, které jsou vhodné k přebalování. Obrovské krabice plné dětských plínek, které jsou na jedno použití a hned se musí vyhodit. To znamená spousta odpadu především, ale také obrovský výdej peněz. Pokud se přikloníte k ekologickému přebalování, nejen že nebudete ničit přírodu, ale také na mateřské velice ušetříte.
malé novorozeně
UBROUSKY
Dětské vlhčené ubrousky jsou často napuštěné různými oleji a parfémy, které mohou způsobovat u dětí opruzeniny. Také se musí kupovat pořád nové a může to být velká finanční investice. Ekologickým řešením je perlan. Dá se koupit v lékárnách, drogeriích, nebo na internetu. Je využíván primárně ve zdravotnictví, je levný – cca. 1,5Kč/kus, má velkou savost a vydrží několik praní. Je také velmi pevný, nehrozí roztrhnutí. Aby nebyl perlan suchý a nějak jsme mohli napodobit ono napuštění, existují oleje pro děti. Například od firmy Saloos, která zároveň netestuje na zvířatech. Olej je vhodný míchat s vodou v poměru 1:10 a mít v rozpašovátku. Před použitím ho jednoduše našplícháte na perlan a máte hotovo.
čáp a miminko
PLENY
Místo jednorázových, mnohovrstvých plenek se dají použít klasické bílé čtvercové pleny, které používali již naše babičky. Stojí okolo 40Kč/kus a dají se prát pořád a pořád dokola. Bude Vám jich stačit okolo padesáti. Dají se různě skládat a překládat, existují i speciální držáky právě na to, aby se plena nerozbalila. Také existují svrchní kalhotky, které dáte na samotnou plenu a ona drží vše pohromadě. Dá se sehnat levně v bazarech nebo na internetu. Důležité, pokud používáte látkové pleny, jsou pytlíky na použité pleny a odpadkový koš. Pytlík by měl být pogumovaný, aby skrz něj nic neprosáklo. Do koše ideálně látkový pytel, který můžete hodit do pračky společně s plenami.
PRANÍ
Pokud nechcete používat parfemované prací prostředky, vystačíte si například s mýdlovými ořechy. Balení stojí pod dvě stě korun a na jedno praní Vám stačí 2-3 ořechy. Existují také přírodní a netestovaná prací mýdla, ovšem ta jsou o něco dražší. Můžete také zkusit DIY mýdlo, na internetu je spoustu návodů.
Možná se ekologické přebalování může občas zdát náročnější, ale za dobrý pocit to určitě stojí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup