Lesní škola

Znáte to skoro všichni, děti vyrostou jako z vody a za chvíli začíná jejich první den nástupu do školky. Musí si zvyknout na něco, co tu ještě nebylo a právě před vámi teď stojí volba toho, kam svoje dítě dám. Jako novodobí trend teď přichází lesní školky, které jsou úplně něco nového než dosavadní státní systém.
dětské hračky.jpg

Lesní školka

Telefony, televize a wifi tu určitě nenajdete, vize které mění státní školy na něco zcela jiného. Pokud svoje dítě umístíte právě sem, nemusíte se bát toho, že stráví nějaký čas za obrazovkou telefonu či notebooku.
Lesní školky jsou založeny na tom, že děti tráví skoro veškerý čas venku a snaží se blíže poznat přírodu, které stéle více ubývá. Děti tráví čas v lese, na loukách a v okolí blízkých vod, kde poznávají rostliny, druhy stromů, ryby a vše co může sama Země nabídnout. Zaměstnanci jsou řádně proškoleni, tak jako ve státních školách s tím že se snaží o to, v dětech zase probudit lásku k zemi samotné. Dílnu už mohou vidět v mladém věku a naučit se zajímavých věcí, co by se za stolečkem ve školce nenaučili. Tady neuslyšíte klik myši ani cvaknutí klávesnice tady poznají vaše děti přátelství lásku k matce přírodě a spoustu věcí co už dnešní děti neznají.

Nepatrným rozdíl dělá ve školce to, že jsou školky soukromé, to však má obrovský dopad na celkovou cenu, která může oproti státní školce přerůst až 3 násobně a více. Ba dokonce se v některých lokalitách, se cena vyšplhá až na 20 násobek. Pokud jste tedy rodiči, kterým vadí, že si vše děti ušpiní oblečení a ruce nebude vaše dítě úplně vhodným kandidátem. Poté hraje velký rozdíl to, zda máte velkou rodinu o čtyřech dětech, nebo dítě jedno, které není tak velkým finančním zatížením.Pastelky pro děti.jpg

Je tedy otázkou zda rodiče chtějí své děti vést blíže k přírodě a dávat jim to co už dnešní svět nemůže tolik nabídnout nebo ušetří nemalé peníze a dát je do státních školek, kde všudy všeho jsme vyrostli i my všichni ostatní.
Ať už se rozhodnete jakkoliv, hlavním faktorem je, aby dítě bylo zdravé a prožilo život plný radosti.