Kompaktní kruhové zářivky v kuchyňských koutech

Kuchyně je z hlediska umělého osvětlení jednou z nejdůležitějších místností v domě. Dalo by se říci, že na zvolené koncepci záleží mnohem více, než v obývacích pokojích a ložnicích. Kuchyně, to je především pracoviště. Máme tu vše potřebné při ruce, na dosah, a jestliže je kuchyňská linka dostatečně prostorná, pak se tu budeme cítit příjemně a rozhodně ne stísněně.

kuchyně

V osvětlování kuchyní bychom měli začít centrálním svítidlem, Tím mohou být plochá stropní svítidla nebo závěsné lustry, podle typu nábytku a celkového ladění, vybavené zdrojem vyzařujícím teplou barvu bílého světla. Největší pozornost věnujeme osvětlování pracovní desky, volíme zdroj a jeho barvu podle vlastního vkusu a nelze jednoznačně tvrdit, že správné jsou jen teplé nebo naopak chladné odstíny. Pro tyto účely jsou ideální lineární zářivky anebo LED pásky. Jejich výhodou je směrový osvit přímo na pracovní plochu, kdy světlo není zbytečně rozptýleno. Pro práci musí být zdroj dostatečně výkonný a umístěný tak, abychom si nestínili, ale zároveň nebyli zbytečně oslňováni. Inspiraci lze načerpat v kuchyňských studiích přímo v místě ukázkových realizací.

Osvětlovací prvky v kuchyni lze kombinovat

Zajímavou volbou jsou i další designové prvky, jako bodová svítidla nad horními skříňkami, LED pásky umístěné do zásuvek a vnitřních prostor pro snadnou orientaci a také tvarované a kruhové zářivky https://www.lightpark.cz/kompaktni-kruhove-zarivky/. Výhodou zmiňovaných osvětlovacích prvků je velmi nízká spotřeba energie a tak je lze nasadit i ve větším počtu, abychom se tu cítili příjemně a bezpečně.

kuchyňské osvětlení

Jestliže je kuchyně koncepčně rozdělena na jídelní sektor, pamatujme na osvětlení stolu v teplých barevných odstínech bílého světla, to nepůsobí rušivě a navozuje přátelskou a komorní atmosféru. Příjemné prostředí u jídelního stolu vynikne zvláště u svítidel vybavených stmívaček s možností nastavení potřebné intenzity osvitu.