Nikdy nekončící boj s roztřepenými konečky

Určitě jste to již také zažila. Již dlouhou dobu stojíte o dlouhé a krásné vlasy, nicméně příroda vám neustále kazí plány. Hned jakmile vám vlasy o kousek povyrostou, musíte si je nechat ostříhat, protože se vám začnou třepit konečky.

Určitě si z toho nedělejte hlavu, nejste ani zdaleka jediná! Právě proto vám dnes přinášíme mnoho rad, kterým budete moci třepení předejít, nebo se jej úplně zbavit!
žena s rozevlátými vlasy

· Předcházejte vzniku!

Jestli i vy trpíte nadměrným třepením konečků, jistě není od věci, se o své vlasy začít starat poctivěji. Rozhodně byste si je neměla záměrně ničit žádnými barvami, kulmou či žehličkou. Zejména každodenní tepelné úpravy, mohou se zdravím vašich vlasů pěkně zamávat. Pokud to tedy není opravdu nutné, nechtě vlasy v přírodním tvaru. Totéž platí i pro fénovaní vlasů, či spávání s gumičkou. Pokud jste na to již zvyklá, urychleně se to odnaučte. Jestliže máte po celou noc udělaný drdol, zbytečně si vlasy lámete.

· Používejte správný šampon na vlasy

Pokud víte, že s roztřepenými konečky máte problém, jistě není od věci, začít používat kosmetiku, která je přímo pro tento problém určená. Kupte si kvalitní šampon. Sice vaše vlasy nevyléčí, ale aspoň roztřepeně nebudou vypadat.
sušení si vlasů fénem

· Dopřejte vlasům dovolenou!

Nikdy není na škodu, dát čas od času vašim vlasům dovolenou. Pokud již dopředu víte, že budete pár dní v kuse jen doma, přestaňte si na chvíli mýt vlasy. Poté co si je umyjete, je ani nepoznáte! Budou naprosto svěží a odpočaté.

· Maska i na vlasy?

Jednou za čas vám jistě prospěje, pokud vlasům dopřejete nějakou masku. I vlasy potřebují živiny, a pokud se jim nedostávají, začnou se buď třepit, nebo rovnou padat. Na výběr máte ze spousty masek, které můžete zakoupit přímo v obchodech. Další možností je, si nějakou masku vyrobit doma! Ideální je například samotný med. Udělejte si z něj masku a dopřejte vlasům odpočinek přímo z přírody! Nejen že med zatočí s roztřepenými konečky, ale vlasy získají i skvělý objem.