Dá se nemoc poznat z tváře?

Tuhle praktiku znali už starověcí Řekové, podle nich se některé nemoci dají vyčíst z rysů obličeje, i když tomu možná tak opravdu je, nezapomínejte, že může jít o ukazatele, určitě ne o diagnózu.
mašle ve vlasech
1)      Pokožka – nažloutlá pokožka a oči bývají velmi známým příznakem žloutenky, která je vyvolaná poruchou jater. Vrásky přičítáme stárnutí, mohou ale být také znakem osteoporózy. Kolmá vráska mezi obočím může naznačovat počínající problém s játry a vrásky nad horním rtem jsou signálem úbytku ženských hormonů.

2)      Ústa – červené dásně, které snadno krvácejí, bývají příznakem parodontózy, nebo zánětu dásní, vybledlé dásně mohou signalizovat chudokrevnost.

3)      Nos – příliš mnoho malých cévek nebo teček na noze naznačuje, že máte zvýšený tlak v horní části břicha, ten vzniká, když často sedíte shrbení. Červená špička může značit, že máte podrážděný žaludek.

4)      Uši – vrásky nebo pomačkané ušní boltce mohou být příznakem onemocnění srdce, to dokonce potvrzují i vědci, jedna vědecká studie ukázala, že lidé s pomačkanými ušními laloky mají o deset procent větší riziko srdečních chorob.
nemocný medvídek
5)      Oči – úzký, bílý kroužek kolem oční duhovky může signalizovat zvýšenou hladinu cholesterolu. Malé tukové bulky na víčkách a na pokožce kolem očí jsou dalším příznakem, že tělo nezpracovává efektivně tuk. Černé kruhy pod očima značí slabé a kritické zdraví, ale mohou také naznačovat alergii na některé potraviny. Pytle pod očima mohou ukazovat na problémy s ledvinami, převislá víčka zase mohou být příznakem přetížení jater.

6)      Rty – velký nateklý spodní ret mívají lidé, kteří trpí dlouhodobě zácpou, úzké rty mohou značit špatnou funkci štítné žlázy, vybledlé rty poukazují na chudokrevnost. Pokud trpíte často na afty, mohou znamenat problémy s dýcháním a plícemi, bílé pupínky na rtech pak mohou značit střevní parazity.

7)      Tváře – růžové „kvetoucí“ tváře bývají považovány za symbol zdraví, ale mohou také znamenat, že člověka trápí vysoký krevní tlak, naopak bledé tváře prozrazují slabý stav plic, pupínky na tvářích mohou znamenat, že se na plicích nacházejí hlenové usazeniny nebo mastné kyseliny.