Dovolená v Blanském lese

Blanský les je poměrně nenápadné pohoří na rozhraní dvou terénních reliéfů jihovýchodní části Jihočeského kraje. Odděluje od sebe Českobudějovickou pánev a vrcholky Šumavy. V jejím centru byl v jednou z vltavských meandrů vystavěn zámek s podzámčím v podobě měšťanských domů podél čtvercového náměstí a tento zajímavý historický skvost získal jméno, jež ho proslavilo po celém světě: Český Krumlov.
V samotném městě na vás dýchne romantika renesančních fasád, arkýřů, luceren, kamenné dlažby a kočárů tažených koňmi, až se přistihnete, že se zdá, jakoby se vrátil čas o několik staletí zpět.
řeka v Krumlově

Netradiční pobyt kombinací dopravních prostředků

Automobil – základním dopravním prostředkem je auto, i když není podmínkou. Dopravíte se s ním prakticky po všech asfaltových silnicích v blízkém i dalekém okolí z místa, kde si zajistíte ubytování. Vyplatí se však vyzkoušet v průběhu dovolené i jiné dopravní prostředky, které se tu naskýtají.
český krumlov hrad
Bicykl – buď vlastní, nebo vypůjčený z několika desítek půjčoven, které v tomto kraji prosperují. Vyplatí se procestovat některou z cyklostezek z Boršova nad Vltavou přes Křemži, Holubov, Třísov a Zlatou Korunu. Za slunečného počasí je Blanský les překrásnou scenérií, které se stěží vyrovná jiný terén v Česku.
Kánoe – Vltava je vodáky nejvíce vyhledávanou řekou, věnujte dva dny ze své dovolené plavbě z Rožmberku nad Vltavou do Českého Krumlova přes Rájov, ke zřícenině hradu Dívčí Kámen. Pak pochopíte, co ty vodáky každoročně k hladině horního toku Vltavy stále táhne.
Koňský hřbet – s trochou odvahy můžete zkusit základy jízdy na koni procvičovat s instruktorem v některém z jezdeckých oddílů. Budete-li mít to štěstí a vyzkoušíte, co obnáší projížďka mezi Krásetínem a Kletí, určitě se vám bude chtít absolvovat něco podobného znovu.
televizní vysílač
Lanovka a vlak – na zmiňovanou Kleť se dopravíte i lanovkou, ze stejnojmenné rozhledny je překrásný výhled, nezapomeňte na fotoaparát a dalekohled. Děti budou určitě chtít sejít kopec podél lanovky pěšky. Pobyt na Kleti lze zpestřit jízdou vláčkem z nádraží v Holubově, vlaková trať směřuje podél Vltavy a z některých partií je velmi pěkný výhled.