Zabraňte obezitě u svého školáka

Jak to zařídit, aby vaše dítě neztloustlo na nebezpečnou úroveň? Ideálně se ujistíte o tom, že vaše dítě jí správně. Narůstající nadváha u dětí je velkým celoevropským problémem, který se neustále šíří a zvětšuje. Hlavně v generaci dnešních školáků je důležité s obezitou bojovat.
dětská svačina
1.       Potýká se vaše dítě s obezitou?
Jak ji správně léčit? Co dítěti dávat jíst a jak dítě motivovat k tomu, aby jedlo správně i v době, kdy ho nemáte pod dohledem?

2.       Zdraví je polovina spokojenosti
Dítě samo nemůže trpět obezitou už jenom proto, že se z něj stane otloukánek ve třídě. Už to je důležitým důvodem, proč trvat na tom, aby dítě jedlo pravidelně a zdravě.
jídlo ve fast foodu
Dítě, které trpí nadváhou ve školním věku, bude obézní i v dospělosti
Zatímco v dětství jde vyloženě o estetický nešvar a o to, že může být ostatními dětmi šikanováno, v dospělosti může jít o mnohem závažnější problémy, spojené se zdravotními komplikacemi. Existuje zde velké riziko cukrovka druhého typu, infarktu, zvýšené riziko vysokého krevního tlaku a hrozící mrtvice, samozřejmě se zvyšuje nebezpečí vzniku některého typu rakoviny, nejčastěji rakoviny žaludku, střev, ale také plic, kůže a hrtanu nebo jícnu.
1.       Nedostatek pohybu
2.       Nesprávné stravování
3.       Přílišné konzumování cukru
4.       Nedostatek vitaminů a minerálů
5.       Pomalý metabolismus
Tohle všechno se podílí na vzniku nadváhy a obezity. Jak tomu zabránit, případně jak nadváhu léčit?

Geny nemohou za všechno

Jistě, všichni víme, že někomu je dáno do vínku drobné postavy a sportovního nadání a jinému ne, ale to neznamená, že musíte mít obezitu vrozenou. Nadváha a normální váha jsou schůdné a vy byste měli pracovat na tom, abyste v tomto rozmezí zůstali pro dobro vašeho zdraví.
·         Dědí se: špatné stravovací návyky
·         Podíl genetiky na obezitě je asi padesát procent
dvě koblihy

Pro své děti jste vzorem vy
Pokud se vy často ládujete nezdravým jídlem, nemůžete čekat totéž od svých dětí.
·         Časté přejídání
·         Nevyvážená strava
·         Pasivní nakládání s volným časem