Záznam v registru vás omezovat nemusí

K záznamu v bankovním či v nebankovním registru můžete přijít různými způsoby. Můžete se zadlužit, můžete mít na krku exekutora, a stejně tak dobře můžete mít záznam v registru i jen proto, že jste se zpožděním zaplatili za telefon anebo za energie – třeba jen proto, že se opozdil váš trvalý příkaz k úhradě. Ano, přijít k záznamu v registru může být až překvapivě snadné. Ovšem o to horší je se takového záznamu zbavit. A i když ho máte za ty nejmenší možné prohřešky, zápis nezmizí dříve, než za několik let. Na první pohled vám takový záznam nemusí ani moc vadit. Můžete s ním docela dobře žít, aniž byste si všimli, že ho máte.

euro

To platí až do chvíle, kdy se rozhodnete požádat o hypotéku. Najednou je vaše situace zcela odlišná a můžete mít i z toho nejmenšího záznamu opravdu velký problém, protože díky němu nezískáte v žádné bance hypotéku. Ať se obrátíte na jakýkoli tradiční bankovní dům, tak je jisté, že vám tam půjčku nikdo neposkytne. Banky mají přísná pravidla a nedělají žádné výjimky, takže bankovním úředníkům něco takového nevysvětlíte. Proto pokud o půjčku skutečně stojíte a bez peněz se neobejdete, kontaktujte raději nebankovní společnost. Můžete v ní požádat například o hypotéku bez registru.

manget

Nicméně ať už požádáte o libovolný finanční produkt, jisté je, že si nebankovní společnost váš registr prověří, stejně tak jako vaše příjmy. Velký rozdíl je ale v tom, že nebankovní společnosti posuzují každého klienta zvlášť a individuálně, takže pokud bude zřejmé, že jste ke svému záznamu přišli nedopatřením anebo je jinak nevýznamný, nemusí být pro přiznání půjčky nijak rozhodující. Stejně tak nemusí vadit ani nižší příjem, pokud prokážete, že své závazky budete schopni splácet. A to je velká výhoda nebankovních společností, které nehledají důvody, proč by vás měly odmítnout, ale hledají cesty, jak vám vyjít vstříc.