Vyberte si tu pravou sedací soupravu do vašeho obýváku

Moderní a vzdušná prostor, kde se můžete nadechnout. Odstraňují se příčky a kuchyně s obývacím pokojem tvoří jeden velký obytný celek. Sedací souprava si ale v interiérech dál zachovává své čestné místo a navíc plní i další neméně důležité funkce. Ty tam jsou doby, kdy jste sedačku umístili ke zdi a sloužila k lenošení nebo pro večerní válení u televize. Nyní jsou v kurzu velké sedačky, kde se bez obav vejdete vy i všichni vaší známí. Pokud chcete místo skutečně pro každého, předem byste měli zvážit její rozměry a přizpůsobit je navíc i danému pokoji, ve kterém se bude nacházet.

čalounické látky

1. Věnujte pozornost kvalitě a pohodlí
Pokud jste mladý pár a uvažujete nad svou vůbec první sedačkou do společného bydlení, budete si nejspíše vybírat moderní sedací soupravy, které jsou nabízeny v různém stylu, barevném provedení a vyráběny z nespočet čalounických materiálů. Většinou vybíráme podle vzhledu, ale zvlášť u sedací soupravy jsou i další kritéria, která jsou neméně důležitá. Sedací souprava by v první řadě měla sloužit k relaxaci. Pokud chcete sedačku vyloženě na polehávání, pak se rozhodně podívejte po tzv. válecí sedačkách, jejichž sedací část je dostatečně hluboká. Navíc pokud se vám její povrch okouká, můžete ho velmi snadno vyměnit za nový.

2. Klasická elegance
Pokud si spíše na moderní design potrpíte na klasickou eleganci, ani vy nemusíte ztrácet hlavu. Klasické sedací soupravy v první řadě respektují zdravé sezení a pohodlné vstávání, a tak myslí i na starší generace. Navíc si můžete pohodlnost sedačky vybrat dle libosti. I tento druh sedaček můžete pořídit z různých materiálů. Je proto jen na vás, jestli dáte přednost látce, přírodní kůži nebo eko kůži.

látka na čalounění

Volný prostor kolem sedačky

Řešíte každý centimetr v domě, jelikož jste majiteli pouze menšího bytu? Největší kritérium při výběru by pro vás měli být tak samotné rozměry sedací soupravy. Na trhu najdete sedačky s dvěma, třemi, ale i čtyřmi sedáky.