Se sadou na klíčení se přes noc stanete úspěšným zahradníkem


Víte, jak málo stačí k tomu, abyste si vypěstovali vlastní bohatou úrodu křupavých výhonků? Potřebujete jen malý kousek místa na parapetu anebo na stole, hrst semínek a nádobu na klíčení. A to je vše. Nebude vás to stát ani mnoho času, ani příliš práce a za pár dní můžete sklízet.
Řeč je samozřejmě o klíčení semínek, které se stalo hitem dnešní doby. Je to ten nejsnazší způsob, jak se stát zahradníkem, který sklidí vždy bohatou úrodu toho nejlepšího, co nám příroda nabízí.

zelenina

Vaše sada na klíčení totiž nemusí zahrnovat nic jiného, než vhodnou misku či sklenici na klíčení, semínka a vodu. O všechno ostatní už se postará příroda. K tomu, aby semínko vyklíčilo, nezbytně potřebuje vlhko a teplo, k růstu malých klíčků je následně nezbytné také světlo. To stimuluje tvorbu zeleného barviva, rozběhne fotosyntézu a vaše klíčky se začnou plnit těmi nejcennějšími látkami.
Jaký je postup? Velice snadný. Nasype semínka do nádoby na klíčení a následně je zalijte vodou. Nechte je takto ponořená stát třeba přes noc, doba ideální k nabobtnání se liší dle konkrétních druhů rostlin. Jakmile jsou semena dostatečně namočená, vodu slijte a nechte je ve vlhkém prostředí klíčit. Vhodné je semínka několikrát denně proplachovat čistou vodou, čímž zajistíte, že budou stále vlhká, a zároveň prostá nežádoucích mikroorganismů na jejich povrchu. Postupně takto vyplavíte i všechny semenné obaly. Po několika dnech rostlinky vytvoří několik centimetrů dlouhé klíčky s prvními lístky, a to je ta nejlepší doba k ukončení nakličování a jejich konzumaci.

osivo

Pokud jde o jednotlivé druhy rostlin, které můžete ke klíčení zvolit, tak jejich paleta je pestrá. Jistě si mezi nimi brzy vyberete takové druhy, které vám budou nejvíce vyhovovat a chutnat. Při nákupu semínek si dejte pozor pouze na to, abyste si nepořídili semena mořená, určená ke klasickému setí. Ideální proto je, nakoupit je ve speciálním obchodě s pomůckami ke klíčení výhonků.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup