Proč si vybrat na dovolenou právě České Budějovice

Připadá vám ubytování ve městě na dovolené spíše nevhodné, a když už, tak spíše pro zahraniční návštěvníky, kteří obdivují tamní architekturu a historické pamětihodnosti? Rádi bychom vám naznačili, že tomu tak vůbec nemusí být, a že jsou v naší zemi města, kde stojí za to vychutnat si tu alespoň týden ničím nerušeného klidu a pohody.

Vánoční trhy v Českých Budějovicích

Když někde objevíte v inzerci výraz České Budějovice ubytování levné, měli byste se zajímat, v jaké části města se daný objekt nachází. Vybírat byste měli zejména z míst v blízkosti městských parků nebo na samém okraji města, která jsou zároveň dobře dostupná k městskému jádru, tedy k soutoku Vltavy s Malší. V ideálním případě například na okraji parku Stromovka, který navazuje na hvězdárnu a planetárium a Sokolský ostrov. V tomto prostředí budete mít potřebný klid k relaxaci a zároveň mnoho možností k výletům na kolech, anebo pro cestování autem či vlakem.

městský park v Českých Budějovicích

České Budějovice se nachází na strategickém místě, ve velmi výhodné poloze vůči cestování do okolí. Ať už se rozjedete odtud jakýmkoli směrem, nebude to daleko k mnoha zajímavým přírodním krásám a historickým památkám. Jmenovat bychom mohli například zámek Hlubokou nad Vltavou, Třeboň a rybník Rožmberk, pískovny u Suchdola nad Lužnicí, Nové Hrady a Terčino údolí, přehradu Římov, Český Krumlov, Blanský les s Kletí, hrad Rožmberk nad Vltavou, kláštery Vyšší Brod a Zlatá Koruna, Třísov nebo zříceninu hradu Dívčí Kámen.

Báječnou dovolenou tu můžete prožít jako turisté, cyklisté i vodáci, a můžete se do Českých Budějovic vypravit v průběhu celého roku, protože tamní krajina má co nabídnout i na podzim, na jaře či v zimě. Je možné tu trávit i Advent a vánoční svátky, případně oslavit vstup do Nového roku, navštívit adventní trhy, posedět v některé z restaurací, kaváren, čajoven či cukráren anebo vyzkoušet tamní wellness procedury.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup