Nekupujte pro přepravu nekvalitní palety


Jedná se o plochý pevný podklad a dá se říci, že nám všem je dostatečně známý z různých obchodů nebo marketů. Často na nich vidíme naskládané zboží, které se přiváží manipulačními vozíky přímo na volnou plochu prodejny. Zboží, které je zabalené do fólie, má také své opodstatnění. Je totiž takto zabezpečeno proti sesunutí, často ještě můžeme vidět zabezpečení ocelovou nebo plastovou páskou. To všechno má v dnešní době podstatný smysl, a tím je jednoduchá přeprava materiálu. Dá se totiž využít dokonale celkové plochy přepravního vozidla a je nejen do délky a šířky, ale právě díky tomuto zabezpečení i do výšky. Pro takovouto přepravu je ale nutné dbát na kvalitní výrobek se správným označením, který je vyrobený podle platných směrnic a prověřen různými zkouškami, než je uveden do provozu.
palety-jack.jpg

Nejedná se jen o kus poskládaného dřeva

I když se jedná o přepravní pevný podklad, existují přesné směrnice a vyhlášky pro výrobu a označení. Počítá se s tím, že se bude opakovatelně používat. Pro snadnou přepravu se také musí snadno nabírat, a to ze všech čtyřech stran.
1. Palety mají čelní a boční otvory, ty pak umožňují přenos nebo převoz do skladů a obchodů s nízkozdvižným neboli také paketovacím vozíkem. Také lze pak snadno použít vysokozdvižný vozík neboli vidlicový nakladač. Na tuto práci je pověřen manipulační technik, který umí se zařízením zacházet.
2. Musí být jakostně odzkoušeny a označeny podle ustanovené vyhlášky. Kvalitní výrobky budou označeny ochrannou známkou EUR a bude mít kód výrobce na středním špalíku, tím bude snadná identifikace. Ještě se může vyskytovat doplňková značka, která potvrzuje provedenou kontrolu jakosti.
3. A to jen malá část podmínek, která musí být dodržena při výrobě. Dále přesný postup sestavení, velikost rozměrů, druhy použitého dřeva, kvalita dřeva, zbarvení, obsah vody, obliny, suky, trhliny a spoustu dalších různých parametrů, včetně zkoušek zatížení, pevného držení spojů, to vše rozhoduje o kvalitě výrobku.
stroj vysokozdvižný vozík.jpg
Každý produkt prochází přísnou kontrolou, než je uvedený na trh. Tím ovšem zajišťuje naprostou bezpečnost.