Jak vytrvat v novoročním předsevzetí?

Problém nepřichází s následnými řešeními, nýbrž je těžké se našeho předsevzetí držet po celý rok. K úspěchu stojí za to jednat podle dvou zásad:

skleničky a champaňské

1. Vyberte realistické ustanovení, které chcete dodržet

Učinit novoroční předsevzetí bez přípravy a bezmyšlenkovitě se do něj vrhnout, je jednoduchý způsob, jak selhat při jeho realizaci. Bez ohledu na to, zda chceme pravidelně cvičit, nebo přestat kouřit, musíme k akci přistupovat moudře, abychom nebyli odrazováni a dosáhli cíle.

Jedním z nejčastějších novoroční předsevzetí jsou usnesení týkající se osobních financí. Předsevzetí „Chci vydělat více“ však nemusí nutně záviset pouze na nás. Pokud náš šéf nesouhlasí s navýšením platu, nebudeme schopni splnit náš slib a v tomto ohledu selžeme. Obdobně je otázka správných slov, která nás okamžitě dovedou k cíli: „Budu šetřit“, dosáhnout obecnějšího cíle, například „ušetřit tak, že budu kupovat pouze kvalitní výrobky se slevou“.

– Nový rok je skvělým okamžikem k zahájení změny týkajících se racionálního využívání peněz. Nákup kvalitních produktů, často v nadčasovém stylu, zajišťuje, že vydrží déle.

žena s prskavkou

2. Nakupujte chytře

Stále častěji se můžete setkat s lidmi, kteří nový rok chtějí přivítat kompletní změnou šatníku. Změnit celý šatník od nuly je však obtížné, hlavně z finančních důvodů. Trend inteligentního nakupování je mezi zákazníky stále populárnější. Místo klasických obchodů zkuste navštívit outlety, kde oblečení seženete levněji a častěji můžete natrefit na skvělou slevu.

Až 3 ze 4 zákazníků (74 %), kteří nakupují podle myšlenky chytrého nakupování, používají obecně známé propagační akce a slevy, 47 % prohlašuje, že slevy používají, pouze pokud se vztahují na výrobky, které dříve zamýšlely koupit. Zároveň malá skupina, téměř 20 procent, vždy vybírá ty produkty, které jsou v současné době v akci.