Jak na výběr kabelky


Velikost
Vezměte v úvahu, co všechno by vaše nové zavazadlo mělo pojmout. Chodíváte jen nalehko s mobilem, rtěnkou a svazkem klíčů, nebo většinou přenášíte svačinu pro tři děti, litrovou lahev s vodou a deštník? Jestliže v kabelce nosíte například pracovní desky nebo notebook, je na místě použít metr a zvážit, jestli se kromě nich vejdou dovnitř i další věci, které při sobě nosíte.
zelená kabelka
Příležitost
Je velký rozdíl, jestli kupujete „parťačku do všedních dnů“ nebo plesovou nádheru, kterou se chcete blýsknout. Odpovídat by tomu měla především
·        Kvalita materiálu – co všechno má unést a jak dlouho vydržet
·        Snadnost údržby –zatímco v divadle nový kousek uhlídáte, při denním cestování metrem nebo při dovádění s dětmi v parku se flíčkům a skvrnám neubráníte
Barevné provedení
Sázkou na jistotu jsou samozřejmě neutrální barvy, které lze kombinovat prakticky se vším. Lze je případně ozvláštnit doplňky, jako jsou třeba různé přívěsky, které lze i střídat.
Pokud vás zaujme kousek, který výrazně barevně vymyká, je důležité mít na paměti následující:
·         Unositelnost –promítněte si vlastní šatník a zvažte, zda je v něm oblečení, které daný kousek „snese“. Výrazná kabelka volá po umírněnějším zbytku outfitu, který by měl být na ní takříkajíc postaven.
·        Boty –tvrzení, že boty a kabelka by měly být stejné barvy, je překonaným klišé, které ukazuje, že se někdo až překotně snaží. Víte ale, jaké boty se k tak výrazné barvě hodí? A máte je?
Pokud chcete vyniknout, ale nikoli šokovat, vsadit můžete na zajímavý detail zdobení nebo netradiční provedení, výběr je i v tomto ohledu velký a v módě se cení především jistý vtip a nadhled.
zuby v tašce
Úchyt
Můžete si zvolit, jakým způsobem chcete kabelku nosit. Je možné mít ji přes rameno, křížem přes tělo nebo jen tak v ruce, oblíbené jsou i kombinace více způsobů.
Takzvané „messenger kabelky“ vám umožní mít volné ruce, ale rozhodně nejde o vrchol elegance a při větším zatížení se mohou nehezky zařezávat mezi prsy.
Nošení přes rameno zase může způsobovat problémy se zády a nutnost při hledání něčeho uvnitř kabelku položit.
Důležitá je i délka a šířka úchytů, nejlepší proto je, když si hned v obchodě kabelku vezmete tak, jak ji chcete nosit a třeba se s ní i pár kroků projdete.
strakatá kabelka
Tvar
Širší kabelkymají nespornou výhodu v tom, že se můžete lépe zorientovat v jejich obsahu, u těch užších a musíte spoléhat spíš na šikovnost svých prstů. Pozor hlavně na hluboké vaky z měkkých materiálů, pojmou sice úžasný objem věcí, maličkosti jako klíče ale budete nejspíš nosit po kapsách.
Úložný prostor
Podstatná většina kabelek má uvnitř kapsičku na mobil (povětšinou příliš malou) a jednu kapsičku na zip. U kabelek pro denní nošení tedy určitě zvažte nákup vnitřního organizéru – jakési „kabelky do kabelky“ z pevného materiálu, se spoustou kapes a přihrádek.