Jak cvičit pravidelně?

Cvičení je bezpochyby zdravé a má mnoho benefitů. Ale chodit do posilovny pravidelně a skutečně u toho vydržet je pro většinu lidí problém. Po Novém roce jsou posilovny plné lidí, kteří se rozhodli, že letos to konečně dokážou, ale po pár dnech nebo týden nápor opadne. V posilovnách a fitness centrech zůstane jen pár lidí, a to jsou většinou sportovci, kteří tam chodí už roky.

svalnatý muž

Proč se nováčci tak rychle vzdají? A co dělají ti namakaní vytrvalci jinak? Jak to, že se dokáží každé ráno donutit vstát dřív a před prací běží ještě do posilovny?

Hlavní rozdíl je v tom, že sportovci, kteří cvičí pravidelně, ví přesně, proč cvičí. Mají jasně nastavené cíle, kterých chtějí dosáhnout. Je pro ně opravdu důležité, aby své cíle splnili, a proto na tom několikrát týdně pracují. Většinu z nich navíc cvičení baví a naplňuje.

činky

Když vás cvičení nebaví a do posilovny se vůbec netěšíte, asi vám to dlouho nevydrží. Zkuste si proto najít sport, který vás bavit bude a co nejvíc si to zpříjemněte.

  1. Choďte cvičit s kamarádem nebo partnerem. Když na to budete dva, půjde to hned lépe. Budete se navzájem motivovat. Navíc nebude tak lehké to odříci jen z lenosti, když už budete s někým domluvení.
  2. Dělejte sport, který vás baví. Nemusí to být nutně běhání na pásu a zvedání činek. Vyzkoušejte klidně spinning, plavání, tenis nebo cokoliv jiného.
  3. Sledujte svůj progres. Když uvidíte, jak se zlepšujte, bude vás to motivovat. Nezaměřujte se jen na váhu, ale pozorujte i o kolik víc uzvednete nebo uběhnete.

Když k pravidelnému pohybu přidáte i fitness výživu goodly.cz, vše půjde ještě lépe. Navíc se budete i lépe cítit a rychleji zhubnete nebo naberete svaly. (Záleží, o co se snažíte). Podívejte se na stránky Goodly.cz a zjistěte si o zdravé stravě více. Věřte mi, že jídlo je minimálně stejně důležité jako cvičení samotné.