Celoživotní vzdělávání

Sportovci nebo baletky to mají rozhodně těžké. Proč? Protože na sobě tvrdě dřou a ve velmi mladém věku se musejí se svou profesí rozloučit. Co dál? Ne každý může trénovat mladou generaci sportovců či tanečníků. Je třeba se na tuto situaci připravit a ještě v dobách zářivé kariéry získat novou kvalifikaci.

mobil na knize.jpg

Vhodné jen dočasu

Ovšem to se rozhodně netýká jen sportovců a tanečníků. Je celá řada profesí, které jsou vhodné do určitého věku. Pak už to člověk buď nezvládá, nebo to jednoduše zvládat nechce. Kterých profesí se to například týká? Zřejmě to nelze paušalizovat, ale obvykle se jedná o profese, kde se očekává dravost, značná míra agresivity, sebevědomí a podobně. Najednou člověk dospěje do bodu, kdy už prostě nestíhá, nebo začíná být znechucen a touží po z gruntu nové profesi.

psaní do sešitu.jpg

Změnit kvalifikaci

Nikdy není pozdě změnit si kvalifikaci. Je zcela běžné, že lidé začínají studovat v poměrně zralém věku, protože by rádi dělali jinou práci. Celoživotní vzdělávání je v současné době rozhodně nutné a prospěšné. Než si pošlete přihlášku na vysokou školu, určitě byste měli zvážit, zda daný obor ve Vašem věku je perspektivní. Například v takových čtyřiceti letech asi sotva začnete studovat medicínu.

Studium při zaměstnání

Samozřejmě v tomto věku studujeme formou kombinovaného nebo distančního studia, což má své pro a proti. Výhodou je, že studujete při zaměstnání, nevýhodou pak skutečnost, že chybí kontinuita studia.

žárovka na rámečku.jpg

Bezplatné stáže jsou dobré

Samozřejmě, není to jen studium, co z Vás dělá odborníky. Mezioborový přechod je rozhodně velmi náročný a proto byste měli myslet na to, jak si ho usnadnit. Rozhodně je například žádoucí, abyste si získali odborné kompetence v rámci bezplatných stáží.

Za svou práci sice nedostanete peníze, ale osvojíte si potřebné dovednosti a to je prostě rozhodně žádoucí a potřebné, protože Vaše šanci na nové místo tak rozhodně vzrostou.

k nezaplacení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup