Vrácení DPH z Evropské unie

Podnikáte, a platili jste DPH v jednom z členských státu Evropské unie? Přesto o zaplacenou daň nemusíte přijít. Bohužel takový výdaj nelze uplatnit v našem českém daňovém přiznání, ale nyní máte možnost, získat své peníze zpět. Jediný problém, který vám může stát v cestě, je jako vždy čas. Protože pokud tak neučiníte do 2. října 2017 bude vaše šance na získání peněz nenávratně pryč.

Základním předpokladem pro vrácení DPH ze zahraničí je stav vašich účtů dokazujících zaplacení DPH, které se ke každé žádosti dokládají.
počítání zisku
zde jsou další předpoklady :
– Podnikatel je registrován jako plátce DPH v České Republice v období za které žádá

– Má sídlo nebo provozovnu v tuzemsku

-Nejedná se o plnění osvobození od daně bez nároku na odpočet

Jak na to ?

1) Registrací do systému vrácení DPH
2) Podáním elektronické žádosti na stránkách České finanční správy

Kdo není zaregistrovaný na stránkách České finanční správy, by měl mít opravdu na spěch, protože registrace může trvat zpravidla až 15 dní.
vlajka EU
Jak postupovat pokud jsem DPH platil ve více zemích ?

– Je potřeba posílat žádosti zvlášť, což znamená že firmu nebo podnikatele čeká mnohem více práce, po odeslání žádostí je potřeba jen čekat na vyrozumění daného státu v jejich úředním jazyce zda byly splněny podmínky. DPH se případně vrací v měně určitého státu.

Co dělat pokud sám nejsem schopen nebo nemám čas vrácení daně vyřídit ?

– Poté je mnohem jednoduší možnost, než se trápit velice komplikovaných postupem a to předání žádosti k vyřešení odborníkům, kteří vám ovšem za dobře odvedenou práci naúčtují minimálně dva tisíce korun.

Na žádné žádosti nesmí chybět elektronický podpis žadatele. Postup je takový, že finanční úřad žádost zpracuje nejpozději do 15-ti pracovních dnů. O Úspěšnosti budete ovšem informováni daným státem zhruba do doby 3 měsíců od podání žádosti.

Dle výše vráceného DPH záleží na každém jednotlivci aby zvážil, zda se mu vyplatí o vrácení DPH ze zahraničí žádat samotnému, nebo jej svěřit kvalifikovaným odborníkům.