Trendy, které ovlivňují výběr interiérových schodišť

http://bydleni.idnes.cz/schodiste-jake-vybrat-aby-bylo-ozdobou-domu-feh-/stavba.aspx%3Fc%3DA071025_184918_stavba_bar 0cm“> Schodiště jako spojka v interiéru

Pokud jde o stavby, které mají jedno nebo více pater, ke slovu přichází i různé řešení propojení schodištěm. Pokud je k dispozici dostatek prostoru, oblíbenou formou propojení dvou a více pater interiéru je volba otevřeného schodiště.

os1

Prostor jako základní faktor pro výběr schodiště

Základem pro tuto volbu je dostatek prostoru. Pokud má otevřené schodiště působit jako přirozený prvek interiéru, musí být hlavně prostor kolem schodiště otevřený a vzdušný. Na oplátku toto řešení propojení pater nabízí široký, pohodlný a bezpečný nášlap. To znamená, že ploch, na kterou kladete nohy, je dostatečně široká a pevná. Dalším znakem otevřeného schodiště je komfort chůze, který vzniká proto, že se nohy při vystupování nemusí moc zvedat, protože díky dostatečnému prostoru je stoupání mírné.

Otevřené schodiště je rozhodně také působivé z estetického hlediska.

Materiály

Technické řešení dovoluje použití různých materiálů, které se strukturou přizpůsobují různým stylům. Volba materiálu umožňuje určitou lehkost, přizpůsobení se stylu domu. Stálé mezi materiály vévodí dřevo. To nachází uplatnění jak v stylových interiérech s nádechem nostalgie do historie, tak v interiérech inspirujících se skandinávským stylem. Ten je v současné době, která klade důraz na přírodní materiály, spojení a přírodou a udržitelnost, velice moderní stylem.

os

Všestrannost

Otevřené schodiště je výjimečné i svojí všestranností. V interiéru může fungovat jak v podobě historické, soudobé i futuristické.

Dalším způsobem, jak udělat z otevřeného schodiště dominantu prostoru, je vhodná kombinace materiálů: dřevo – sklo, kov – sklo, dřevo – kov.

Zajímavě jde zapojit i hru barev, kontrasty, sladění, jas, využití světla a stínu, průhlednost, výstřednost.

Zásadní dekorace prostoru, která udává styl

Otevřené schodiště má velký potenciál jako dekorační prvek se schopností ovlivnit atmosféru a styl celého domu. Proto se vyplatí se plánování a řešení schodiště věnovat a využít i služeb profesionálních firem z oboru.

Stále platí, že tmavé schodiště se hodí spíše do interiéru s tradičním stylem, kde hraje hlavní slovo dřevo a historický nábytek. Světlé schody jsou naopak mladé, živé a průkopnické. Hodí se do moderních a avantgardních interiérů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup