Teď budeme pro změnu létat

Jihočeši nejsou v rámci České republiky žádnou výjimkou, a proto se i těmto v minulosti naslibovalo už tolik, že i kdyby se splnil pouhý nepatrný zlomek z těchto slibů, byl by tu ráj. Vzpomeňme třeba je na to, jak se tu slibovalo, že až se dostaví Temelín, budou mít Jihočeši za to, že ho tu akceptují, levnější elektřinu než ostatní našinci. A stalo se tak? Samozřejmě, že ne. Dopadlo to stejně jako třeba aquapark, který tu v už dávno proběhlých volbách slíbilo postavit ANO. A co zbylo z celého aquaparku? Jen volební bilboard, který tento nesplněný slib připomíná dodnes na autobusovém nádraží. Nebo se tu slibovalo, že se postaví obchvat kolem města, ze kterého ještě dlouho nic nebude, i když se slibuje, že…

kreslené letadlo

Netřeba pokračovat. Stačí jen konstatovat, že tu byly tradičně přesně v duchu lidové moudrosti sliby – chyby. A podle toho také smýšlím o všech dalších slibech, jimiž jsou Jihočeši masírováni. A jimž už se navzdory touze tomu věřit nevěří.

Vezměme si třeba ten nejnovější jen velice krátce existující slib jihočeského hejtmana Kuby, že se má do dvou let létat na dovolenou už i z Českých Budějovic. Už v roce 2024 by se prý mělo létat z letiště v Plané u Českých Budějovic na dovolenou, poté, co se do původně vojenského letiště nastrkaly stovky milionů korun. Letiště prý teď bude převzato Řízením letového provozu a tím pádem tu prý budou moci už na konci příštího roku přistávat mezinárodní letadla za každého počasí, a to v počtu až osmi větších letadel denně.

část globusu

Ovšem současně dodává hejtman, že má o provozování letiště zájem pouze jediná, a to brněnská firma, a kdo ví, objeví-li se ještě někdo jiný. A v budoucnu by tu měl být řízen provoz ze vzdálené věže, pro změnu snad z Ostravy.

A co si myslíte vy? Věříte, že odsud poletím už za dva roky kamkoliv na dovolenou? Já se sázím, že ne. A ne proto, že bych o to nestál. Ale že by se tu v konkurenci jiných okolních letišť uživilo ještě toto? Které třeba zaznamenalo loni 7281vzletů a přistání a prodělalo na tom skoro tři miliony?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup