S rodinou na kolo do Alp

Přemýšlíte o vhodné lokalitě, kde by byla krásná příroda a spousty cyklostezek? Pak vyrazte do Rakouska a nechte se nalákat nejen na vysokohorskou cyklistiku.V této zemi máte spousty možností pro turistiku a cyklistiku a při těchto aktivitách si můžete užít nezapomenutelné výhledy do okolí, pokochat se krásnou přírodou a užít si nezapomenutelné chvíle.
Ať už vyrazíte do jakékoliv spolkové země, vždy se můžete spolehnout na to, že budete mít co objevovat. Po celé zemi naleznete spousty cyklostezek pro začátečníky, ale i pro pokročilé. Můžete tak váš výlet přizpůsobit tomu, zdali budete jezdit na kole s dětmi nebo zdali jste už ostřílení cyklisté a nějaké ty rovinky nejsou nic pro vás. Pro každého se tu zkrátka najde něco.
cyklistika v lese
Cyklostezky pro romantické duše
Pokud toužíte po romantické vyjížďce, pak si můžete vybrat některé jezero a objet si ho kolem do kola. A které z rakouských jezer je vhodné k cyklistickým vyjížďkám?
Nechte se nalákat třeba Korutanskými jezery, kterém vám nabídnou možnosti nenáročné cyklistiky v kraji s nejteplejšími alpskými jezery. Právě tato oblast vám nabídne největší množství jezer v celém Rakousku vůbec. Při projížďkách kolem některého z korutanských jezer na vás také kromě nádherné přírody budou čekat i historické památky a další zajímavá místa.
cyklista v Alpách
Podél řeky Piesting
Tato lokalita je vhodná pro horké letní dny, kdy u této řeky naleznete dostatek stínu nebo možností k osvěžení. Užít si tu můžete stezku dlouhou více než 20 kilometrů.
Podél řeky Drávy
Jednou z nejznámějších cyklostezek jsou Drávské cyklostezky, což je trasa dlouhá téměř 400 kilometrů. Nabízí tak spousty zajímavých míst a zastávek napříč Korutany až do slovinského Mariboru.
Ať už se vydáte na jakoukoliv z rakouských cyklostezek, můžete se spolehnout na rozmanitou krajinu, spousty zajímavých míst k zastavení a dech beroucí výhledy do okolí.