Pravidelná údržba vířivé vany

Vířivá vana má bezpochyby pozitivní vliv na fyzickou i psychickou kondici, současně přispívá ke zlepšení zdravotního stavu. Nabízí uvolnění od pracovní či sportovní zátěže a při každodenním používání působí dlouhodobě pozitivně.

V první řadě je nezbytné důkladně si pročíst návod k používání dodaný výrobcem a řídit se pokyny a doporučeními prodejce pro obsluhu vířivky. Aby vířivka správně sloužila svému účelu a nepřidělávala nám spíše jen starosti, je velmi důležitá její pravidelná údržba a servis. Spoustu úkonů si kutilové mohou provést sami, je ovšem potřeba dát pozor na případný zásah do zařízení, který by měl za následek neuznání záruky v případě poruchy.

Vířivka na zahradě

Při zanedbání pravidelné údržby pak může cena za opravu vířivky http://servisvirivychvan.cz/sluzby/servis-van/ nepříjemně překvapit. Záruční i pozáruční servis profesionálně provádějí specializované firmy. Vše začíná správnou instalací vířivé vany, montáží čerpadla a nastavením trysek. Neméně důležité je pak v průběhu provozu sledovat a upravovat kvalitu vody, pravidelně čistit a v případě potřeby vyměnit filtry ve filtračním zařízení. Specializované firmy kompletně připraví vířivku před každou sezónou, provedou revizi technologie, vyčistí masážní i cirkulační potrubí, zkontrolují těsnost všech přírub, doplní chemii pro úpravu vody, zkontrolují pískovou filtraci a případně vymění písek.

Relaxační vířivka

Součástí pravidelné údržby je i změření tvrdosti vody, včetně její optimalizace a seřízení dávkovačů prostředků pro změkčení vody. Je-li některá ze součástí poškozena nebo nefunkční, provádí se její výměna.

Je-li vířivka umístěna na terase nebo na zahradě, je nutné provést její zazimování. Provádí se kontrola kompletní vyčištění celého systému, včetně filtrů. Vířivka se odpojí od externích zařízení a vysuší se potrubní systém. Doporučuje se zakrytí vířivky, aby byla chráněna před povětrnostními vlivy a nečistotami z okolí. Její příprava před zahájením další sezóny je pak mnohem jednodušší.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup