Nová posila Ajaxu Amstrdam

Pro Ajax se jedná již o pátou posilu v tomto přestupovém období. Kromě Promese do Amsterdamu připutovali také Razvan Marin, Lisandro Martinez, Kik Pierie a Kjell Scherpen. 
míč na stadionu
V prvních čtyřech případech šel svou typickou cestou – díky velice silné síti skautů vybral poměrně neznámá jména a jak všichni víme, práce s mládeží v Nizozemsku je na velice vysoké úrovni. Promes se tomuto tak trochu vymyká. Jde o prověřené jméno, reprezentanta a hráče, se kterým se jednoznačně počítá ihned do základu. 
Naznačuje nám to však jednu věc – velice úspěšný kádr, který se v posledním ročníku LM dostal do semifinále, s největší pravděpodobností nezůstane pohromadě. Se stoprocentní jistotou můžeme říct, že v týmu nebude Frenkie de Jong, který bude hájit barvy Barcelony. Potvrzený je také odchod Daleyho Sinkgravena, jenž nově bude působit v německém Leverkusenu. Dalším téměř jistým odchodem je přestup Matthijse De Ligta. Okolo něj krouží v podstatě všechny evropské velkokluby, v čele s Barcelonou, PSG, Juventusem, Manchesterem United či Liverpoolem. Kapitán je v současné době nejžádanějším obráncem světa a takového hráče jen velice těžko udrží. 
Ani to však pravděpodobně nebude konec. Vedení naznačilo, že v létě tým opustí také Hakim Ziyech, o jehož služby je zájem ve Španělsku a Itálii. A velice nahlas se mluví také o odchodu Donnyho van de Beeka. Zájem v zahraničí je samozřejmě též o Davida Nerese a Dušana Tadiče. To znamená, že se v podstatě rozpadne komplet celá kostra toho loňského veleúspěšného týmu.
obrázek na břiše
A co se bude v Ajaxu dít dál? V podstatě to samé, jako každé léto. Zainvestuje se do mládeže, vytáhne z akademie pár talentovaných hráčů, které pomalu zabuduje do prvního týmu a opět bude bojovat o titul v nizozemské lize. A na koho by manažer Ten Hag, který nedávno prodloužil smlouvu, mohl ukázat toto léto? Loni do prvního týmu nakoukli a odbyli si své debuty dva záložníci Ryan Gravenberch (17) a Jürgen Ekkelenkamp (19). Zejména první jmenovaný patří k velkým nadějím holandského fotbalu a osobně bych očekával, že letos dostane víc prostoru než v jednom zápase. De Ligta by zase mohl nahradit již jednou zmíněný Kik Pierie, který přichází z Heerenvenu a ačkoliv je mu teprve 18 let, má mezi dospělými odehráno přes 70 soutěžních utkání. Jeho velkou devízou je také, že dokáže alternovat na levé straně obrany. 
Pár velice zajímavých talentů lze objevit také v týmu do 21 let. Mezi ně patří brankář Dominik Kotarski, obránce Peer Schuurs, který již také má za sebou debut v prvním týmu, záložníci Noa Lang s Victorem Jansenem a útočníci Lassina Traore, Nicolas Kühn a Danilo, který dal loni v druholigové rezervě 19 branek v 33 utkáních.