Nepodceňujte úrazy při montáži nábytku

Stěhovací firma vám nábytek demontuje a znovu smontuje při každém stěhování, pokud o to požádáte, a jestliže potřebujete nábytek sestavit i po jeho zakoupení, aniž byste se někam stěhovali, není to vůbec problém. Stěhováci mají navíc uzavřená pojištění pro případ poškození či ztráty cizí věci, což navozuje poklidnější atmosféru na obou stranách.

moderní kuchyňská linka

Rozhodnete-li se přece jen tak, že si poradíte sami, pak byste neměli podceňovat situace, při nichž dochází k různým problematickým jevům, mnohdy neočekávaným, které nepřipraveného jedince dokonale zaskočí.

Podklouznutí na nevhodném povrchu – někteří lidé si pro demontáž nábytku připraví veškeré potřebné nářadí, ale zapomenou na zajištění pevné pracovní plochy. Ta je důležitá nejen kvůli pokládání desek na podlahu, ale i pro vaši bezpečnost. Z podlahy by měly zmizet všechny kusové koberce, plovoucí podlaha by měla být pokryta papírovým kartonem, zajištěným lepicí páskou, a to samé se týká i keramické dlažby a dřevěných parket či palubek. Samozřejmě pracujte v pevné, ale neklouzavé obuvi.

montáž nábytku

Práce ve výškách – některé pracovní operace montáže nábytku v Praze vyžadují pohyb na štaflích a ty musí být rovněž pevně zajištěné proti posunu. Ideální je, jestliže štafle někdo přidržuje, protože např. při povolování vrutů se můžete tak razantně do štaflí opřít, že ztratí balanc a zřítíte se na zem, a spolu s vámi třeba i horní řada skříněk kuchyňské linky. I docela nevinný pád z půl druhého metru vám může přivodit smrtelný úraz.

Pád materiálu – zejména u velkých skříňových sestav, např. vestaveb na míru, si musíte počínat systematicky a ukládat demontované desky tak, aby vás nezavalily, nebo aby se nezřítily na podlahu. Stává se to ve chvílích, kdy podceníte jejich oporu o zeď, špatně je zajistíte a vše se pak může poskládat k zemi, jako kostky domina. Pokud zrovna pod nimi budete sedět a popíjet kávu, jak to asi může skončit?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup