Jak vybrat venkovní dlažbu a čím se řídit při výběru? Záleží na mnoha detailech!


Chcete si svůj rodinný dům udržovat a to jak uvnitř, tak i zvenčí? Nezapomeňte, že občas záleží i na úplných detailech, třeba na tom, jakou zvolíte dlažbu.

Jak vybrat venkovní dlažbu a čím se řídit při výběru? Záleží na mnoha detailech!

Svůj rodinný dům si chceme hýčkat uvnitř i zvenčí, právě na prvním dojmu hodně záleží, když bude vypadat zahrada a příjezdová cesta pěkně, budete mít mnohem lepší pocit, než když o okolí domu nebudete dbát vůbec. Při zařizování domu musíme myslet na hodně věcí, obvykle chceme v první řadě řádně vybavit interiér a až potom začneme pracovat i na okolí domu a na zahradě. V tom případě je čas zaměřit se na výběr venkovní dlažby. Na co všechno se v tomto bodě zaměřit a co je důležité zvážit?

pexels-photo-1145257

Kde dlažba bude

Venkovní dlažba obvykle nezdobí pouze samotnou zahradu, ale i příjezdovou cestu k domu. Je tedy poměrně důležité vybírat materiál na dlažbu podle toho, kde bude. U příjezdové cesty do garáže by měla být dlažba pevnější a z odolného materiálu, který vydrží tíhu automobilu, naopak na zahradě už může být dlažba úplně jiná. Hodí se tam spíše ozdobný materiál, nejrůznější kostky a podobně. A jaký materiál zvolit? Na menší cestičky do zahrady se klidně hodí i dřevo či pískovec, jinak je ale nejspolehlivějším materiálem rozhodně beton.

Betonová dlažba může vypadat krásně a není problém vybrat si z celé řady nejrůznějších provedení a designů. Tento materiál se vyznačuje výbornou odolností, což je hodně důležité. Mějte na paměti, že venkovní dlažba musí odolávat vlivům počasí, působení slunečních paprsků a určitě nechcete dlažbu nějak často obměňovat, což by bylo zbytečné i nelogické, protože na výběr je toho skutečně hodně.

pexels-photo-130154

Co všechno zvážit?

Je dobré uvědomit si, že dlažba dokáže udělat velký dojem, i když se to tak nemusí zdát, měla by být dobře sladěná a sedět k celkovému provedení a k fasádě domu. Samozřejmostí by měly být i nároky na bezpečnost a údržbu. V okolí domu je také potřeba uklízet a tak je jasné, že nejlepší materiál je v tomto případě takový, který bude stejně bezpečný jako odolný a navíc se bude dobře udržovat. V tomto ohledu je opět betonová dlažba vhodným řešením.

I dlažba může pokazit nebo naopak napravit první dojem z domu a jeho okolí, proto její výběr nepodceňujte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup