I bydlení může být docela levné

Každý chce mít vlastní bydlení, avšak ne každý na něj má. To platilo vždycky, dnes je však situace nepoměrně horší, jelikož mnohdy nedosáhnout na hypotéku ani lidé, kteří vydělávají lehce nad průměrem. Obytné nemovitosti jsou v naší zemi nejdražší v historii a nemůže za to EU ani nikdo jiný, ale my sami. Při zohlednění průměrné mzdy jsou byty v České republice nejdražší ze všech zemí v Evropské unii, což je samozřejmě velmi nepříjemný fakt. Důvodem je hlavně malý nedostatek obytných nemovitostí, které se prostě nestaví.

Nápis na prodej

Kdo si chce dnes pořídit něco svého, a přitom se nezadlužit do konce svých dní, bude se muset zaměřit na nějakou levnější alternativu typu houseboat. Ovšem ani ty nejsou zrovna nejlevnější. Navíc ne každý si přeje bydlet na vodě. Další vhodnou možností jsou pak mobilní domy levně. Ty už jsou v mnoha ohledech daleko lepší, a dokonce i cenově přijatelnější. Mají však i nějaká ta negativa.

Obrys domu

Levné, leč malé

Mobilní domy si stále mnoho lidí plete s maringotkami, ale podobnosti jsou opravdu jen v kolech. Moderní verze obydlí na kolech jsou přeci jen daleko lepší, a to ve všech ohledech. Mají skvělé vnitřní vybavení, jsou velmi dobře tepelně i zvukově izolované a nabízejí víceméně vše, po čem normální člověk touží, tedy až na jednu možnost – prostor. Je to logické, jelikož se tento druh bydlení musí vlézt na silnice, takže nemůže poskytovat tolik místa jako standardní byty. Nejedná se tak o bydlení pro větší rodiny. Malé rodinky s jedním dítětem se však mohou i do tohoto malého prostoru docela dobře vlézt.

Na rozdíl od koupi bytu není potřeba ohledně mobilního domu obcházet miliony úředníků. Obvykle postačí standardní ohlášení na vhodném stavebním úřadě. Nicméně tuto službu už většinou poskytují i prodejci, takže vlastně není vůbec žádný důvod se kvůli jednání s úřady rozčilovat, tedy v tomto případě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup