Co znamená mít knížkový obal na mobil Huawei P20 Lite

Proč upřednostnit knížkové neboli flipové pouzdro na mobil? Těch důvodů může být víc, kupříkladu krásně vypadá, je natolik atraktivní, že jej můžete brát s sebou na jakoukoli společenskou událost, a mobil chrání ze všech stran před poškozením těmi běžnými úkony, jako je zasouvání do kapsy či do zavazadel, pokládání na drsný povrch atp.

mobil v ruce

Uvnitř je termoplastický polyuretanobal na mobil Huawei P20 Lite, stejně jako další obaly na konkrétní typy mobilních telefonů, mají uvnitř plastovou pružnou vaničku, kam přesně dosednou. Vanička je dostatečně chrání před poškozením ze všech stran, kromě přední. Na vaničce jsou zhotovené výřezy pro objektivy fotoaparátů, mikrofony, reproduktory a konektory pro připojení nabíječky a audio periferie. Vaničkám se také přezdívá „silikony“, ovšem to není správný výraz, neboť jde o polyuretan, označovaný jako TPU (termoplastický).

focení s mobilem

Zvenčí je rovněž polyuretan – knížkové obaly jsou zhotovené z polyuretanu i z té vnější části, označuje se jako eko-kůže. Není to ovšem koženka, ale čistý, stoprocentní polyuretan, který na rozdíl od koženky neobsahuje PVC, což zásadně mění jeho vlastnosti. Především je prodyšný, takže zabezpečuje mobily před srážením vlhkosti uvnitř obalu. Koženka prodyšná není, takový obal by e vám lepil na pokožku a nebyl by ani tak pevný a příjemný na dotek. Eko-kůže vypadá podobně, jako pravá kůže, dobře se udržuje v čistotě vlhkým hadříkem, namočeným do saponátu nebo roztoku vody s jedlou sodou.

Výhodou eko-kůže je značná variabilita vzhledů – barev a vzorů, s nimiž výrobci doslova lákají spotřebitele, aby si vybírali podle svého vkusu buď pro sebe, nebo pro své blízké v případě, že se rozhodnou volit obaly na mobil jako dárek. Výhodná je rovněž nízká cena, za pár desítek korun pořídíte věc, kterou byste si za stejné náklady doma stěží zhotovili např. na šicím stroji.