Udržování úklidu levou zadní

Každá žena sní o tom, že bude mít svůj dům nebo byt neustále čistý a často tráví úklidem valnou část dne. Jde to ale i bez toho, abyste se strhala a celý týden pak měla bolavá záda nebo kolena, z toho jak jste vytírala a drhla parkety.
najmutá uklízečka
Udělejte si plán. Když si pečlivě rozplánujete, který den poklidíte například kuchyni, který zase vyluxujete obytné prostory a kdy bude ten den, kdy se budou mýt okna, půjde Vám vše jednodušeji od ruky. Vytvořte si tedy jakýsi seznam všech prací, které víte, že jsou u Vás potřeba udělat a postupně je odškrtávejte z papíru. Tím, že si práci rozložíte do několika dnů, vyhnete se vystresovaným chvilkám, kdy Vás zdrží kamarádka ve městě a Vy už budete celá nervózní z toho, jak to dneska všechno stihnete. Nemusíte totiž stihnout vše, ale jen to, co je dnes naplánováno. Pravidlo totiž je, že pořádek se nedělá, ten se udržuje. Když tedy jednou pořádně uklidíte, stačí, když se už nadále budete jen držet Vašeho propracovaného seznamu a Váš úklid vydrží řadu dní, týdnů i měsíců.
Zvažte své síly. Pokud víte, že máte některý den velmi chaotický a často chodíte domů naprosto vyčerpaná, je lepší si na ten den neplánovat nic obtížného, ale třeba jen otření elektrospotřebičů v kuchyni.
Pokud máte u domku zahrádku, i ta si zaslouží pravidelnou úpravu a údržbu. Seznam prací tedy můžete rozšířit i o ty venkovní práce. Jestli jste majiteli bazénu, nepodceňujte ani jeho čištění. Na trhu najdete plno účinných přípravků, které Vám pomohou udržet Váš dům a jeho okolí v naprosté čistotě a svěžesti.
čištění služby
Chce to pevné nervy a hlavně se z toho nezbláznit. Uklizený dům není smyslem života a neměl by pro nikoho být. To jen my ženy máme někdy zbytečně pocit, že se ze všeho hned střílí, ale opak je pravdou. Vaše rodina mnohem více ocení, když budete šťastná a budete jim oporou po náročném dni, než že budete jen nadávat na to, že zase není nic hotové.

4/5 - (1 vote)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup